top of page
Ara
  • Burak

SUUDI ARABISTAN'A İHRACAT HAKKINDA HABERLER

Suudi Standartları, Metroloji ve Kalite Örgütü (SASO) tarafından uygulanan yeni SALEEM Programını ve SABER çevrimiçi platform Sistemini açıklamak için müşterilerin Türkiye Laboratuvarında çalışmaları düzenledi.

Suudi Arabistan için SALEEM programı ile ilgili önceki ilanlarımıza ek olarak, Suudi Standartları, Metroloji ve Kalite Örgütü (SASO), 1 Ocak'tan itibaren çevrimiçi Sertifika için SABER platformunu başlatarak Suudi Ürün Güvenliği Programını (SALEEM) uygulama kararı aldı. 2019.

Suudi Arabistan İçin Önemli Düzenleyici Güncelleme geldi.

Aydınlatma ürünleri üreticileri ve ihracatçıları, Elektrik Lambaları için Enerji Verimliliği Gereklilikleri'nin (EER) uygulanması için Lambalar, Armatürler ve Kontrol dişlileri gibi aydınlatma ürünleri hakkında bilgi verilmiştir.PTC laboratuvarımız SASO 2902 ve SASO 2870 akredite çalışmaları devam etmektedir.

SASO kısa süre önce Alçak Gerilim (LV) Elektrikli Ürünler ve Oyuncaklar G-Mark Yönetmeliğini yürürlüğe koydu ve tüm bu ürünler şimdi G-Mark Teknik Yönetmeliğine uygun olmalıdır.

SASO kısa bir süre önce 15 Şubat 2018'den itibaren geçerli olacak olan SASO Tanıma Sertifikası için yeni bir gereklilikle ilgili bir duyuru yapmıştır. Bu, KSA Gümrük Limanlar / Sınırlarında Sevkiyatın tasfiye edilmesi için CoC ile birlikte bir Zorunlu Sertifikadır.

SASO, 5 Ocak 2018 tarihinde Çamaşır Makinalarının Enerji Performansı, Su Tüketimi ve Etiketleme gereklilikleri ile ilgili yeni bir SASO 2885: 2017 standardı yayınlamıştır. Bu standardın uygulanması 1 Ekim 2018'den başlayacaktır.

SASO, Büyük Kapasiteli Klimalar için Enerji Verimliliği Gereksinimlerini (EER) uygulamak için. Suudi Arabistan Krallığı'ndaki enerji tüketimini rasyonalize etme hareketi ile devam eden SASO, Saudi Label & Standard (SLS) web sitesinde (www.sls.gov.sa) Büyük Kapasite Klimaları Kayıt Programı'nın başlatıldığını duyurdu. .

Tüm ihracatçılar, ürünlerinin Suudi Arabistan'a ihracatı için aşağıdaki ek şartlar konusunda bilgilendirilmektedir.

Temmuz ayında SASO Standardı 2203: 2015'in ertelenmesiyle ilgili bilgilere ek olarak, bir başka inceleme daha yapılırken, Suudi Standartları, Metroloji ve Kalite Örgütü (SASO) tarafından derhal yürürlüğe girecek olan Standart SASO 2203: 2015 şimdi tamamen uygulanmalı.

Daha önce, bir güncelleme olarak yayınlanmış olan SASO 2203: 2015 - “Ev ve Benzer Amaçlı Fişler ve Prizler - Güvenlik Gereksinimleri ve Test Metotları” 250 V / 13 A ”nın bu yıl Mayıs ayında, uygulamadan sizi haberdar etmiştik. SASO 2203: 2003-Ev ve Benzeri Genel Prizler ve Prizler 220V kullanır.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page