top of page
Belgelendirme Hizmeti

Belgelendİrme Hİzmetlerİ

Angola CNCA Belgesi

​CNCA Angola hükümetinin resmi kuruluşudur. Angola hükümetinin çıkarmış olduğu yasa gereği ülkeye yapılan deniz yolu ihracatlarında her konşimento için yükleme belgesi temin etme yükümlülüğü getirilmiştir.

Kamerun BESC Belgesi

2006 yılında alınan kararla Kamerun ülkesine yapılan tüm ihracatlar da BESC sertifikası zorunlu hale getirilmiştir. Kamerun Hükümeti, ülkeye giren malların kalite, güvenlik ve emniyet koşullarını sağlamasını amaçlamıştır.

Benin BESC Belgesi

2006 yılında alınan kararla BENIN ülkesine yapılan tüm ihracatlar da BESC sertifikası zorunlu hale getirilmiştir. BENINN Hükümeti, ülkeye giren malların kalite, güvenlik ve emniyet koşullarını sağlamasını amaçlamıştır.

Iran COI Belgesi

İran Hükümeti gümrüğe bir sınırlama getirmek için ithal edilen malların güvenliği, kalitesi ve emniyetini kontrol etmek amacıyla İran Gözetim Belgesini(CERTIFICATE of INSPECTION) yürürlüğe sunmuştur.

Madagaskar BSC Belgesi

007 yılından Madagaskar hükümeti tarafından BSC yükleme sertifikası yürürlüğe girmiştir. Madagaskar’a yapılan tüm ihracatlar da BSC sertifikası zorunlu hale getirilmiştir. Madagaskar hükümeti yük trafiğini kontrol ve takip etmesini ve tanımlaması amaçlamıştır.

Fildişi Sahilleri
ECTN Belgesi

İran Hükümeti gümrüğe bir sınırlama getirmek için ithal edilen malların güvenliği, kalitesi ve emniyetini kontrol etmek amacıyla İran Gözetim Belgesini(CERTIFICATE of INSPECTION) yürürlüğe sunmuştur. 

Gabon BIETC Belgesi


Gabon’a yapacağınız ihracatlar da GABON BIETC Sertifikası almanız Gabon hükümetiniz getirdiği zorunluluktur. Aksi durumda alınmayan ihracatlar cezalara tabi tutulmaktadır.

Kuwait COC Belgesi

Kuveyt Hükümeti gümrüğe bir sınırlama getirmek için ithal edilen elektrikli ürünlerin güvenliği, kalitesi ve emniyetini kontrol etmek amacıyla Kuveyt Uygunluk Belgesini yürürlüğe sunmuştur. Bu belge ihracat yapan ülke tarafından temin edilmesi gerekmektedir.Ezhar Kurumsal olarak uzman kadromuz ile kuveyt ülkesinin istediğini şartları size sunup gerekli hizmetleri en güvenlilir en hızlı şekilde sizlere sağlamaktayız

Gine ECTN Belgesi

Gine Cumhuriyetine yapılan tüm ihracatlar da Gine ECTN zorunluluğu bulunmaktadır. Aralık 2011 tarihinde Bakanlığın verdiği onayla ECTN uygulaması başlatılmıştır. ECTN uygulamasına istinaden ICTN numarası alınması ve ACD beyanı yapılması gerekmektedir.

Senegal BSC Belgesi

Senegal Hükümeti tarafından yapılan tüm ihracatlar da BSC sertifikası zorunlu hale getirilmiştir. İhracatlar da Konşimentoya BSC numarasının yazılması ve onaylatılması zorunludur. Senegal hükümeti yük trafiğini kontrol ve takip etmesini ve tanımlaması amaçlamıştır.

Kongo ECTN Belgesi

Kongo Cumhuriyeti’ne (Pointe Noire) yapılacak ihracatlarında Kongo ECTN kuralları gereği zorunlu sertifikadır.

bottom of page