top of page
Laboratuvar testing - ezhar kurumsal - wras testi - rohs testi

LABOROTUVAR Hİzmetlerİ

Laborotuvar Hizmetleri vermekteyiz. Detaylı bilgi ve teklif almak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

CE  BELGESİ

CE işareti, Avrupa Birliği’nin oluşturmuş olduğu teknik mevzuatlar uyumu çerçevesinde, ürünlerin dolaşımıyla ilgili tam man asıyla bir özgürlük getirilmesi amacıyla ürünlerin teknik özelliklerinin ve mevzuatlarının  daha basit ve genel hale getirilmesi için 1985 yılından bu yana Avrupa Birliği’nin Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında ortaya çıkan ürün uygunluk işaretidir.

IP Koruma Testi

Birçok ürün pazara ulaşmadan önce çeşitli testlerden geçer. Bu testler arasında ürün güvenliği testi, elektromanyetik uyumluluk, titreşim testi ve daha birçok şey bulunur

REACH Testi

REACH, Avrupa Birliği’nde kimyasal maddelere ilişkin mevcut bir çok mevzuatı tek bir çatı altında toplayan bir AB tüzüğüdür. REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) Kimyasalların kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması anlamına gelmektedir.

LVD Testi

Avrupa Birliği Direktifleri gereği bu ürünlerin Avrupa pazarina çıkabilmesi için CE uygunluk etiketi taşıması gerekmektedir. Buna ilave olarak; CE belgesini taşıyabilmesi için bazı uygunluk deneylerinden geçmesi önem arz etmektedir.

WRAS Testi

WRAS Belgesi İngiltere içme suyu ile temas eden ürün ve malzemelere verilen uygunluk belgesidir. Bu belge İngiltere çıkışlı olmasına rağmen çoğu Avrupa ülkesinde kabul gören bir belgedir. İngiltere’ye yapacağınız ihracatlarda zorunlu olarak talep edilir. 

ROHS Testi

RoHS hem ithal edilen, hem AB içerisinde imal edilen ürünlerdeki tehlikeli maddelerin kullanımını kısıtlayan bir Avrupa Birliği yönergesidir. Çevrimiçi platformumuzla, kolaylıkla Laboratuvar Testlerinizin kaydını yapabilir ve üretiminizi RoHS uyumlu yapabilirsiniz.

EMC Testleri

EMC (Electromagnetic Compatibility) testi, elektromanyetik uyumluluk testidir. EMC testi, cihazların elektromanyetik alanlardan etkilenmemesi ve diğer cihazların elektromanyetik alanlarından etkilenmemesi için yapılan bir testtir.

Kozmetik Ürün Testleri

Kozmetik ürünlerinin üretimine kullanılan teknoloji ve malzemeye göre ürünün görüntü, yoğunluk, pH, viskozite, renk ve koku gibi fiziksel özelliklerinin analiz edilmesi işlemidir.

CB Sertifikası

Elektrikli cihazların belgelendirilmesi ve uygunluk deneyleri ile ilgili Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) sistemine (IECEE) göre deney sonuçlarının karşılıklı olarak tanınması çerçevesinde düzenlenen ve geçerlilik süresi 3 (üç) yıl olan bir belgedir.

Oyuncak Güvenliği Testleri

Oyuncak Güvenliği Testleri oyuncakta temel seviyede sağlanması gereken güvenlik koşullarının tesleridir, ilgili koşulları sağlayabilen oyuncak ürünlerinin piyasaya sunulması ve dağıtımına dair usul ve esasları belgelendiren testtir.

Enerji Verimliliği Testi

Bir enerji verimliliği testi, tüketici elektroniğinden oyuncaklara ve ev aletlerine kadar çok çeşitli ürünleri değerlendirir ve diğer testlerin yanı sıra çalışırken, bekleme ve kapalı moddayken ne kadar enerji tükettiklerini ölçer.

Yangına Dayanım Testi

Yangına dayanım ifadesi, tüm sistemin dayanımını gösterir. Yangına dayanıklı kapılar (ahşap, metal, cam vs.) EN ISO 17025'e standardına göre akreditasyona sahip bir laboratuvar tarafından ve EN 1634-1 standardına göre test edilmelidir.

Ezhar Kurumsal - Laboratuvar testing - wras rohs
bottom of page